REFERENCE

„Mám to tak přirozeně. Nedělám nic, co bych necítila. Vychází to z toho, jak věci kolem sebe vnímám, a v tom hledám autentičnost. Je to takový tenký led, kdy se kolikrát bojíme odhalit, svléknout masku, protože jsme pak zranitelní. Přistupuju k tomu jinak, protože si myslím, že opravdovost je jediné, co je reálné.“

Celý článek zde

Hana Bukáčková

1.12.2021, iReport

Moravská písničkářka a hudebnice Kaczi navázala před několika týdny na své debutové minialbum Polonahá albovým debutem Nahá. Pohybuje se na něm mezi folkem, popem a šansonem. Čerpá ze svých prožitků a pocitů a na posluchače svou živelností přenáší upřímnost a bezprostřednost.

Celý článek zde

Jaroslav Špulák

30.11.2021, Novinky.cz

Album Nahá pokřtila ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava ředitelka festivalu Colours Zlata Holušová. A jako speciální host vystoupil slovenský písničkář Juraj Hnilica.

Celý článek a záznam koncertu zde

František Tichý

16.10.2021, iRozhlas

Písničkářka Kaczi odehrála koncertní set z výlohy karvinského podniku Slivkafé.

Celý článek zde

Richard Kutěj

18.2.2021, Moravskoslezský Deník

Kulturní zážitek připravila pro náhodné kolemjdoucí a návštěvníky známé kavárny na stadionu v Karviné česká zpěvačka Kaczi. Aby se dodržela všechna platná nařízení vlády, koncertovala za výlohou, zatímco diváci sledovali její vystoupení venku.

Záznam vysílání najdete zde

Monika Danková

18.2.2021, Polar

Koncert v ostravském rozhlase zatím nevyšel, tak aspoň klip. Rodačka z Frýdku-Místku Kateřina Kouláková alias Kaczi představuje prostřednictvím Českého rozhlasu Ostrava nový videoklip k písni Málem jsme si zvykli.

Celý článek zde

Dobré dopoledne

25.11.2020, Český rozhlas Ostrava

Jak vypadaly koncerty na Lysé Hoře nebo třeba v Japonsku, ale také jak jsem se dostala k hudbě? To vše Vám prozradím v pořadu Dobré ráno a ještě si zazpíváme.

Záznam vysílání najdete zde

Dobré ráno

10.8.2020, Česká Televize

Pro Kaczi je snění o budoucnosti přirozenou věcí, o které se nebojí mluvit. „Ještě před rokem jsem si psala takový „wishlist“, jakousi představu toho, čeho bych ráda dosáhla. A navzdory tomu, že bych si chtěla zahrát na velkých místech s velkými hvězdami, ve výsledku mi stačí moje zpívání v přírodě, a to mě paradoxně dělá nejvíce šťastnou.“

Celý článek zde

Gabriela Stašová

2.6.2020, Denik.cz

Kaczi se rozhodla téma singlu spojit i s osvětou kolem sexuálně přenosných chorob, především viru HIV a jím způsobeném onemocnění AIDS. „Upozornit na bezpečný sex mě napadlo už dávno. Tak jsem rozjela spolupráci s firmou Pepino, která nechala vyrobit tisíc kondomů s nápisem Milenka,“ rozvádí Kaczi svou myšlenku.

Celý článek zde

Redakce Novinky.cz

28.5.2020, Novinky.cz

Jak vznikala písnička Držíme spolu a jak se Kaczi vlastně dostala k akordeonu? Odpovědi, vtipné historky i nová píseň Milenka v pořadu Sama Doma.

Záznam pořadu zde

Sama Doma

19.5.2020, Česká Televize

Ve své autorské tvorbě, kterou v loňském roce reprezentovalo EP Polonahá, Kaczi zdařile vystihuje pocity osamění, milostných zklamání i permanentní touhu se těchto pocitů zbavit. Její vokální projev poutá různými odstíny, které dokáží vystihnout romantizující nálady i hlubší reflexe.

Celý článek zde

Redakce Ostravan

31.1.2020, Ostravan

Kaczi má v sobě oheň a zdravé jádro přirozeného hudebníka-exhibicionisty, který se nebojí vystupovat na pódiu a stejně tak z něj sestoupit do jakéhokoli publika.

Celý článek zde

Gabriela Stašová

1.9.2019, Ostravan

Když začala hrát druhá interpretka Kaczi, jako by se rozjasnila předešlá komorní atmosféra a do stanu vstoupilo světlo, v nikterak esoterickém slova smyslu. Kaczi protentokrát vsadila kromě kytary, akordeonu a looperu také na klávesy, což koncert obohatilo a potvrdilo také její velký muzikantský talent.

Celý článek zde

Gabriela Stašová

26.8.2019, Ostravan

„Chtěla jsem vyzkoušet různé přístupy a experimentovat, to souvisí i se samotným názvem. ‚Polonahá‘ v sobě vyjadřuje částečnou rozpolcenost, hledání sebe sama, konflikt mezi tím zůstat čistě svá, nebo se přiblížit barbíně,“ říká s úsměvem KACZI.

Celý článek zde

Šárka Blahoňovská

14.5.2019, Rockandpop.cz

Písničkářka Kaczi je nominována za jedinečný pěvecký projev, který je syntézou folklorní tradice s alternativními hudebními trendy. Zpěvačka vydala v roce 2018 dva kvalitní videoklipy a vystoupila na řadě koncertů s charitativním zaměřením. Kaczi svou interaktivní hudební tvořivostí dokáže oslovit široké spektrum posluchačů, přičemž se jí daří vytvořit z individuálních znaků novou interpretační kvalitu.

Celý článek zde

Redakce Ostravan

17.1.2019, Ostravan

„Píseň Nahá jsem vybrala jako singl, protože na koncertech velmi dobře funguje. Zpívám v ní, že jsem nahá, což se lidem samozřejmě líbí, ale nejde jen o nahotu, ale o to, že v životě není třeba si na nic hrát,“ vysvětluje KACZI…

Celý článek zde

Šárka Blahoňovská

1.11.2018, Rockandpop.cz

„Letos jsme si zahráli také přímo na Coloursech. Třetím rokem podporujeme benefiční festival Sweetsen Fest,“ říká Kouláková, která jednou vystupovala i ve skotském Edinburghu na Festivalu of Spirituality and Peace.

Celý článek zde

Jan Smekal

14.11.2014, 5plus2