REFERENCE

Od předchozí desky Nahá z roku 2021 se novinka liší tím, že ne všechny skladby na desce jsou autorské. Píseň Hraj složil baskytarista skupiny Čechomor Lukáš Čunta.
„Album je pestré a oproti Nahé vyzrálejší. Za to může určitě věk, jiná životní zkušenost a taky to, že jsme ho z velké části tvořili s přítelem. To mě baví,“ říká o Kněhyni sama Kaczi.

Celý článek zde

Redakce Life4you

27.2.2024, Life4you.cz

Beskydská zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Kaczi v těchto dnech vydává nové, v pořadí druhé album. Kolekce třináctí písní dostala název Kněhyně podle jednoho z beskydských vrcholů a vychází jak na digitálních platformách, tak na CD a vinylu.

Celý článek zde

Viktor Karvanszki

26.2.2024, Muzikanticodelate.cz

Odkud se vzal název desky Kněhyně? Odkazuje ke kořenům, a to nejen hudebním zpěvačky Kaczi. Ta miluje přírodu, hory a obzvláště Beskydy. Kněhyně je pak hora, jenž je považována za nejkrásnější a zároveň i nejméně lidskou rukou zasažený vrcholek Beskyd.

Celý článek zde

Redakce Českého Rozhlasu

23.2.2024, Český Rozhlas Brno

„V prosinci loňského roku jsme začali uvažovat, že bychom udělali koncert v Chicagu pro českou komunitu. A týž týden, kdy jsme se o Americe intenzivně bavili, napsal oficiální mail kulturní ataché z Washingtonu, D.C. pan Jan Woska, shodou okolností rodák z Havířova, že by rád představil Beskydy a Kaczi na akci EU Open House ve Washingtonu.“

Celý článek zde

Redakce Rock&Pop

15.2.2024, Rock&Pop Magazín

Oficiální křest alba Kněhyně proběhne v ostravském studiu Českého rozhlasu S1 a zhostí se ho přímo jeho ředitel René Zavoral. Následně Kaczi desku představí v rámci Kněhyně tour s Českým rozhlasem. To zahrne osm koncertů a bude zakončeno 30. května v Praze.

Celý článek zde

Redakce Ostravan

14.2.2024, Ostravan.cz

Písničkářka Kaczi vydává novinkové album s názvem Kněhyně. Spolupracuje velmi úzce s Českým rozhlasem Ostrava, ale už se představila i posluchačům Radiožurnálu či Dvojky nejen v playlistech ale i na koncertech.

Celý článek zde

Redakce Českého Rozhlasu

11.1.2024, Český Rozhlas

„Když tě nikdo nezná, tak nemáš jinou možnost, kde prorazit,“ směje se zpěvačka. „Byl to tvrdý chleba, takhle se postavit na ulici a začít hrát, ale pro mě to byla taková zkušebna, naučila jsem se i pořádně na harmoniku, vyzpívala jsem se, protože tam se člověk musí pořádně namáhat, aby něco vyzpíval, a hlavně máte hned zpětnou vazbu od lidí,“ doplňuje.

Celý článek zde

Klub Rádia Junior

20.10.2023, Rádio Junior

Při natáčení ale nebylo nouze ani o adrenalin, především během scény, kdy muzikantka padá zády do vody. „Měla jsem fakt strach a cítila jsem enormní dávku adrenalinu. Vyšlo to až na podruhé. Poprvé jsem se neodhodlala se do vody opřít, ale díky podpoře týmu jsem se při druhém nádechu spustila. Nakonec je z toho skvělý zážitek,“ říká Kaczi.

Celý článek zde

Redakce Rock&Pop

9.10.2023, Rock&Pop Magazín

Právě vznikající album písničkářky Kaczi s názvem Kněhyně bude o kontrastech. Nasvědčují tomu i dva zatím zveřejněné singly. Port de Soller byl o vyklidnění a zastavení se v čase, aktuální Chtěla bych být má taneční nádech a je jakýmsi protipólem k předchozímu singlu.

Celý článek zde

Karel Souček

8.10.2023, Hudební knihovna

Co posloucháte za hudbu ve svém volném čase?

„Dost často ticho a zvuky přírody. Ale, když už mám ticha dost, vždycky si moc ráda poslechnu například Tracy Chapman.“

Celý článek zde

Lenka Hrubá

5.9.2023, Music Gate

„Naposledy jsem vycestovala na Madeiru, která mě okouzlila, a dokonce jsem si ve Funchalu na ulici zahrála i s místní kapelou. Mám to ráda. Takový výstup z komfortní zóny.“

Celý článek zde

Stanislav Dvořák

8.8.2023, Novinky.cz

„Píseň Port de Soller nám včetně napsání zabrala asi rok. Já jsem navíc zastáncem toho, vyzkoušet si, zda má písnička úspěch na koncertech. Chci vědět, jestli se to lidem líbí a jestli má píseň potenciál.“

Celý článek zde

Jaroslav Baďura

9.7.2023, Patriot Magazín

„Skladba „Port de Soller“ vypráví o probuzení v přístavu kolem čtvrté ranní. Vznikla vloni v pohoří Serra de Tramuntana na Mallorce, kde muzikantka strávila dovolenou s přítelem, po vyčerpávajícím sedmdesátikilometrovém putování horami bez sprchy.“

Celý článek zde

Hana Bukáčková

29.6.2023, Musicserver.cz

„Píseň vznikla díky rozhodnutí, že vyjdeme z komfortní zóny a přechodem přes hory otužíme náš vztah. Pravdou je, že právě v Port de Soller už jsme toho měli plné zuby. Přítel se naštval a oznámil mi, že už toho má dost a jde se ubytovat na hotel, a to klidně beze mě. Přiznávám, že v tu chvíli jsem se k němu velmi ráda přidala.“

Celý článek zde

Jaroslav Baďura

24.6.2023, Patriot Magazín

„…pořád mě láká něco nového, vždy jsem si přála naučit se na bicí, ale teď bych se chtěla zaměřit hlavně na zdokonalování se v tom, co už umím. Prásknu ale, že se s přítelem učíme salsu. Je skvělé s ním sdílet tanec, ta radost je pak dvojnásobná.“

Celý článek a záznam rozhovoru zde

Páteční host

29.5.2023, Český Rozhlas Hradec Králové

„Před rokem a půl mě pozvali na odhalení pamětní desky na nároží Karla Kryla před ostravským rozhlasem, kde jsem měla zahrát jednu jeho skladbu místo Jarka Nohavici, který nakonec nemohl.“

Celý článek zde

Daniel Mohr

14.3.2023, Headliner

„Mám radost z každého počinu, který se podaří. Z koncertů, ale i z tvůrčího procesu. Za největší počin letošního roku považuji natočení vánoční písničky Čtvrtá svíce ve spolupráci s Českým rozhlasem. Písnička se tak dostala i k posluchačům Dvojky a Radiožurnálu. Toho si vážím a jsem vděčná za tuto příležitost.“

Celý článek zde

Gabriela Stašová

28.12.2022, Opavský Deník

„Já jsem tady tuto tradici v Ostravě před asi deseti lety téměř zahajovala, a musím říct, že má vzestupnou tendenci a vy jste čím dál lepší!“ zalichotila beskydská zpěvačka lidem na náměstí.

Celý článek zde

Petr Jiříček, Lukáš Kaboň, Vladimír Pryček

7.12.2022, Moravskoslezský Deník

Písničkářka Kaczi obohatila svou novou písničku Máma pro ni inovátorskou pěveckou i hudební polohou. Nahrála ji pouze se smyčcovým kvartetem a instrumentálně do ní vůbec nezasáhla.

Celý článek zde

Jaroslav Špulák

10.7.2022, Novinky.cz

V polovině Mezinárodního filmového festivalu se v Karlových Varech citelně ochladilo, jeho účastníky to však neodradilo ani od návštěv koncertů či nočních parties. Pozoruhodný koncert se odehrál u hotelu Thermal v podání písničkářky Kaczi.

Celý článek zde

Iveta Valentová

8.7.2022, iReport.cz

„V dnešní době se každý za něčím honí a já si myslím, že je spíš důležité si maličkostmi dělat každý den krásný a nemít hlavu v oblacích – shodou okolností je toto téma i jedné z mých nových písniček.“

Celý článek zde

Tereza Homolová

13.3.2022, Denik.cz

V rámci vystoupení zazněly nejen její hity jako Lysá Hora nebo Konec kariéry, které se rovněž objevily na debutovém albu s názvem Nahá, ale také naše klasické „lidovky“, ke kterým se přidaly svým zpěvem a s jednoduchými nástroji i děti.

Celý článek zde

Gabriela Stašová

25.2.2022, Denik.cz

Následující Dobrú noc z hor je československým duetem s Jurajem Hnilicou, který kdysi před lety vyhrál televizní klání Československo má talent. Píseň začíná fujarou a celkově se nese v duchu, že si myslíte, že ležíte u salaše, pozorujete přírodu a v dálce vidíte na louce se pást ovce a pomalu se blížící západ slunce.

Celá recenze na CD Nahá zde

Hana Bukáčková

18.12.2021, iReport.cz

„Mám to tak přirozeně. Nedělám nic, co bych necítila. Vychází to z toho, jak věci kolem sebe vnímám, a v tom hledám autentičnost. Je to takový tenký led, kdy se kolikrát bojíme odhalit, svléknout masku, protože jsme pak zranitelní. Přistupuju k tomu jinak, protože si myslím, že opravdovost je jediné, co je reálné.“

Celý článek zde

Hana Bukáčková

1.12.2021, iReport.cz

Moravská písničkářka a hudebnice Kaczi navázala před několika týdny na své debutové minialbum Polonahá albovým debutem Nahá. Pohybuje se na něm mezi folkem, popem a šansonem. Čerpá ze svých prožitků a pocitů a na posluchače svou živelností přenáší upřímnost a bezprostřednost.

Celý článek zde

Jaroslav Špulák

30.11.2021, Novinky.cz

Píseň oslavuje přírodu, život, jednoduchost bytí, ženu a muže. Klade důraz na krásu česko-slovenských hor i našich kultur. Videoklip se natáčel v okolí slovenského Martina. Oba interprety spojuje právě láska k přírodě i radost ze života. Cílem je propojení našich společenství a kultur, tak jak tomu bylo dříve.

Celý článek zde

Jindřich Göth

17.11.2021, iDnes.cz

Stalo už se vám, že vás nějaká píseň chytila do pasti? Jestli ano, počítejte s tím, že podobných nástrah vás na albu Nahá beskydské písničkářky Kaczi čeká hned několik. Pro její nahrávku je příznačný výrazný hitový potenciál a vysloveně návykové melodie a refrény, které svou jednoduchostí a přímočarostí jdou bez okolků rovnou k věci.

Celý článek zde

Milan Bátor

2.11.2021, Ostravan.cz

Album Nahá pokřtila ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava ředitelka festivalu Colours Zlata Holušová. A jako speciální host vystoupil slovenský písničkář Juraj Hnilica.

Celý článek a záznam koncertu zde

František Tichý

16.10.2021, iRozhlas.cz

Písničkářka Kaczi vydala své první CD album s názvem Nahá a pokřtila ho na koncertě v Českém rozhlase Ostrava. Podívejte se na video záznam a užijte si skvělou atmosféru tohoto vystoupení.

Celý článek a záznam koncertu zde

František Tichý

13.10.2021, Rozhlas Ostrava

Písničkářka Kaczi odehrála koncertní set z výlohy karvinského podniku Slivkafé.

Celý článek zde

Richard Kutěj

18.2.2021, Moravskoslezský Deník

Kulturní zážitek připravila pro náhodné kolemjdoucí a návštěvníky známé kavárny na stadionu v Karviné česká zpěvačka Kaczi. Aby se dodržela všechna platná nařízení vlády, koncertovala za výlohou, zatímco diváci sledovali její vystoupení venku.

Záznam vysílání najdete zde

Monika Danková

18.2.2021, Polar

„Tuto skladbu jsem složila už minulý rok. Přála jsem si ji však natočit se sborem, což se povedlo až letos. Spolupráce s Permoníkem vznikla při příležitosti společného natáčení písničky.

Celý článek zde

Redakce Novinky.cz

7.12.2020, Novinky.cz

Už dvakrát musela Kaczi přesunout termín koncertu na Lysé hoře. Přesto věří, že nelehká doba brzy skončí a opět bude moct koncertovat pro své příznivce.

Celý článek zde

Jan Smekal

28.11.2020, Denik.cz

Koncert v ostravském rozhlase zatím nevyšel, tak aspoň klip. Rodačka z Frýdku-Místku Kateřina Kouláková alias Kaczi představuje prostřednictvím Českého rozhlasu Ostrava nový videoklip k písni Málem jsme si zvykli.

Celý článek zde

Dobré dopoledne

25.11.2020, Český rozhlas Ostrava

Doufám, že se moje hudba líbí, ale je těžké ji dostat mezi lidi. Dlouho jsem své hudbě nevěřila, protože se nikam neposouvala, ale teď je takové období, kdy to na sebe nabaluje víc a víc lidí, kteří mi chtějí nezištně pomáhat a dostávat moji hudbu dál.

Celý článek zde

Jaroslav Baďura

12.8.2020, Patriot Magazín

Jak vypadaly koncerty na Lysé Hoře nebo třeba v Japonsku, ale také jak jsem se dostala k hudbě? To vše Vám prozradím v pořadu Dobré ráno a ještě si zazpíváme.

Záznam vysílání najdete zde

Dobré ráno

10.8.2020, Česká Televize

Pro Kaczi je snění o budoucnosti přirozenou věcí, o které se nebojí mluvit. „Ještě před rokem jsem si psala takový „wishlist“, jakousi představu toho, čeho bych ráda dosáhla. A navzdory tomu, že bych si chtěla zahrát na velkých místech s velkými hvězdami, ve výsledku mi stačí moje zpívání v přírodě, a to mě paradoxně dělá nejvíce šťastnou.“

Celý článek zde

Gabriela Stašová

2.6.2020, Denik.cz

K singlu zpěvačka vytvořila limitovanou edici prezervativů, kterými se snaží upozornit na věc, která je stěžejním tématem celé písně. Právě to se stalo středobodem nejvíce ohlasů.

Celý článek zde

Gabriela Stašová

1.6.2020, Denik.cz

Kaczi se rozhodla téma singlu spojit i s osvětou kolem sexuálně přenosných chorob, především viru HIV a jím způsobeném onemocnění AIDS. „Upozornit na bezpečný sex mě napadlo už dávno. Tak jsem rozjela spolupráci s firmou Pepino, která nechala vyrobit tisíc kondomů s nápisem Milenka,“ rozvádí Kaczi svou myšlenku.

Celý článek zde

Redakce Novinky.cz

28.5.2020, Novinky.cz

Jak vznikala písnička Držíme spolu a jak se Kaczi vlastně dostala k akordeonu? Odpovědi, vtipné historky i nová píseň Milenka v pořadu Sama Doma.

Záznam pořadu zde

Sama Doma

19.5.2020, Česká Televize

Ve své autorské tvorbě, kterou v loňském roce reprezentovalo EP Polonahá, Kaczi zdařile vystihuje pocity osamění, milostných zklamání i permanentní touhu se těchto pocitů zbavit. Její vokální projev poutá různými odstíny, které dokáží vystihnout romantizující nálady i hlubší reflexe.

Celý článek zde

Redakce Ostravan

31.1.2020, Ostravan.cz

Kaczi má v sobě oheň a zdravé jádro přirozeného hudebníka-exhibicionisty, který se nebojí vystupovat na pódiu a stejně tak z něj sestoupit do jakéhokoli publika.

Celý článek zde

Gabriela Stašová

1.9.2019, Ostravan.cz

Když začala hrát druhá interpretka Kaczi, jako by se rozjasnila předešlá komorní atmosféra a do stanu vstoupilo světlo, v nikterak esoterickém slova smyslu. Kaczi protentokrát vsadila kromě kytary, akordeonu a looperu také na klávesy, což koncert obohatilo a potvrdilo také její velký muzikantský talent.

Celý článek zde

Gabriela Stašová

26.8.2019, Ostravan.cz

„Považuju se za ženskou interpretku, která se ve svých textech do mužů trochu naváží, ale je v tom potřeba hledat nadhled a možná i provokaci.“

Celý článek zde

Jaroslav Špulák

4.8.2019, Novinky.cz

„Chtěla jsem vyzkoušet různé přístupy a experimentovat, to souvisí i se samotným názvem. ‚Polonahá‘ v sobě vyjadřuje částečnou rozpolcenost, hledání sebe sama, konflikt mezi tím zůstat čistě svá, nebo se přiblížit barbíně,“ říká s úsměvem KACZI.

Celý článek zde

Šárka Blahoňovská

14.5.2019, Rock&Pop Magazín

Písničkářka Kaczi je nominována za jedinečný pěvecký projev, který je syntézou folklorní tradice s alternativními hudebními trendy. Zpěvačka vydala v roce 2018 dva kvalitní videoklipy a vystoupila na řadě koncertů s charitativním zaměřením. Kaczi svou interaktivní hudební tvořivostí dokáže oslovit široké spektrum posluchačů, přičemž se jí daří vytvořit z individuálních znaků novou interpretační kvalitu.

Celý článek zde

Redakce Ostravan

17.1.2019, Ostravan.cz

„Píseň Nahá jsem vybrala jako singl, protože na koncertech velmi dobře funguje. Zpívám v ní, že jsem nahá, což se lidem samozřejmě líbí, ale nejde jen o nahotu, ale o to, že v životě není třeba si na nic hrát,“ vysvětluje KACZI…

Celý článek zde

Šárka Blahoňovská

1.11.2018, Rock&Pop Magazín

„Letos jsme si zahráli také přímo na Coloursech. Třetím rokem podporujeme benefiční festival Sweetsen Fest,“ říká Kouláková, která jednou vystupovala i ve skotském Edinburghu na Festivalu of Spirituality and Peace.

Celý článek zde

Jan Smekal

14.11.2014, 5plus2