O MNĚ

Miluju hudbu tak, jako sám život.

Narodila jsem se v pátek 13 září ve Frýdku-Místku a rodiče mi dali jméno Kateřina. U nás doma jsou všichni hudebníci, proto mě muzika provází od prvních výkřiků.

V ZUŠce mě neminul povinný cyklus hry na klavír, později jsem přidala hodiny zpěvu, dramaťák a nakonec i akordeon. Na kytaru mě učil táta.

Po základce jsem se hlásila na herectví, po střední na JAMU, ale marně. Až během studia na Rekreologii v roce 2013 se mi splnil sen a dostala jsem se na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Zde jsem úspěšně absolvovala studium zpěvu.

Zúčastnila jsem se řady soutěží. První výhra byla v pěvecké soutěži Czechtalent 2012 ve Zlíně, kdy vyletěla první vlaštovka v podobě demo CD a videoklipu.

Abych si vydělala, tak jsem dříve na svých cestách hrála na ulicích evropských měst jako Edinburgh, Graz, Vídeň, Berlín, Krakow, Zakopane, Barcelona, Kyjev, Paříž, Praha a v Japonsku.

Dnes mám za sebou řadu klubových koncertů po České republice. Zahrála jsem si například na Portě v Řevnicích, Colours of Ostrava, KVIFF nebo ve studiu Českého rozhlasu Olomouc. V květnu letošního roku připravujeme koncert v novém studiu Českého rozhlasu Ostrava.

Byla jsem nominována na cenu Jantar 2018 a 2019 v kategorii Interpretka roku.

Napsali o mně:

„Písničkářka Kaczi je nominována za jedinečný pěvecký projev, který je syntézou folklorní tradice s alternativními hudebními trendy. Zpěvačka vydala v roce 2018 dva kvalitní videoklipy a vystoupila na řadě koncertů s charitativním zaměřením. Kaczi svou interaktivní hudební tvořivostí dokáže oslovit široké spektrum posluchačů, přičemž se jí daří vytvořit z individuálních znaků novou interpretační kvalitu.“

(zdroj: Ostravan)

Ve spolupráci s producenty Daliborem Cidlinským jr., Lukášem Chromkem a Tomášem Lacinou jsem vydala v minulém roce EP Polonahá. Nejhranější písní z něj se stala „Nahá“. Díky tomu jsem se stala objevem roku 2018 v TOP 10 na domácí scéně.

Na kontě mám celkem šest klipových singlů a na jaře 2020 zveřejníme nový singl „Milenka“ ve spolupráci s disco-balkánskou kapelou Circus Brothers. Křest proběhne v pražské Malostranské Besedě 11. června 2020. Připravuji taky nové album, které spatří svět snad na jaře 2021.

Díky, že čtete tyto řádky, že posloucháte hudbu a chodíte na koncerty. :))

Vaše Kaczi